Razem: 0,00 
Realizuj zamówienie

Ubezpieczenie wesela

05-10-2016
ubezpieczenie wesela

Ubezpieczenie wesela: czy to tylko moda  czy może konieczność ?

Sumy wydane na nasz własny i wymarzony ślub a także wesele w naszym pięknym kraju kształtują się pomiędzy 20.000 a 80.000 PLN. Pewnie są tacy co wydają więcej, ale my skupiamy się na średniej. Czy ubezpieczenie wesela jest Ci Potrzebne?

Nawet przeciętny budżet w wielu przypadkach sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jeśli umiesz liczyć, to wiesz, że dla młodej pary, która dopiero zaczyna dorosłe życie jest to ogromny wydatek i częstokroć pomoc rodziny jest koniecznością.

Bezspornie nikt nie bierze pod uwagę tego, że ślub ze względu na nieprzewidziane okoliczności zamieni się w koszmar. Z natury w większości jesteśmy optymistami ale należy pamiętać, że „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Wyobraźcie sobie, że zgubicie swoje obrączki na parę chwil zanim staniecie przed ołtarzem.

Co jeśli wasza firma cateringowa bez uprzedzenia nie wywiąże się z umowy a wasz fotograf nie raczy się zjawić?  Albo gość weselny padnie ofiarą niefortunnego wypadku w trakcie trwania wesela? Bez wątpienia obecność agenta ubezpieczeniowego z którym podpiszemy polisę ślubną nie należy do tak oczekiwanych romantycznych, sytuacji, jeśli jednak wydarzy się coś nieprzewidzianego, oboje będziecie wdzięczni za jego obecność.

Czym jest ubezpieczenie wesela?

Ubezpieczenie ślubne ma na celu zabezpieczyć ten ważny dzień przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych i zminimalizować straty finansowe w momencie ich wystąpienia. Dzięki takiemu ubezpieczeniu będziecie bardziej spokojni a wydatki które poniesiecie w określonych przypadkach ulegną zwrotowi.

Istnieje również możliwość ubezpieczenia państwa młodych przed chorobą. W takim wypadku firma ubezpieczeniowa pomoże w zorganizowaniu ślubu w innym terminie.

Jeśli nie daj boże któryś z gości ulegnie wypadkowi podczas uroczystości a ty wykupisz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to uzyskasz pokrycie na obrażenia cielesne, uszczerbek na zdrowiu lub uszkodzenie mienia, spowodowane przez przyczyny objęte ubezpieczeniem.

Jeśli suknia ślubna panny młodej zostanie zniszczona lub skradziona a umowa uwzględnia taką opcję, to polisa zapłaci za naprawę lub wymianę odzieży, uwzględniając akcesoria wynajęte lub zakupione na uroczystość. Takiemu ubezpieczeniu podlegają również prezenty ofiarowane parze młodej w dniu ślubu.

Jeżeli chodzi o zdjęcia, to ubezpieczenie zapłaci, do wysokości wybranego limitu i z uwzględnieniem udziału władnego, za ponowne zrobienie zdjęć w przypadku kiedy fotograf nie pojawił się na uroczystości, lub oryginalne negatywy zostały zagubione, skradzione, zniszczone lub niewłaściwie wywołane. Polisa obejmuje zwrot kosztów za podróż samolotem lub samochodem pary młodej i ich najbliższej rodziny i świadków w celu odtworzenia ceremonii dla potrzeb fotografa. Pokryje również koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas podróży, koszty wynajęcia fotografa, sali, tortu, kwiatów oraz koszty wypożyczenia niezbędnych ubrań.
W przypadku utraty lub zniszczenia nagrania video, które było nagrane przez profesjonalnego realizatora filmu video – ubezpieczenie zapłaci za montaż video ze zdjęć i innych pamiątek weselnych.

Jeżeli ubezpieczenie zostanie wykupione odpowiednio wcześniej a warunki atmosferyczne uniemożliwią parze młodej lub gościom przybycie na uroczystość, taka okoliczność może być również uwzględniona w polisie ubezpieczeniowej. Należy pamiętać, mżawka czy mały deszczyk nie  jest wystarczającym powodem do odwołania wesela!

Ile kosztuje ubezpieczenie wesela?

Kwota ubezpieczenia zależna będzie od budżetu jaki przeznaczyliście na całą uroczystość. Mechanizm jest taki sam jak w przypadku ubezpieczenia samochodu – im droższy samochód, tym droższa polisa. Należy się spodziewać, że przy weselu zorganizowanym za 25.000 PLN koszt ubezpieczenia wyniesie około 200 PLN.

Najlepszy czas na podpisanie umowy.

Umowę z ubezpieczycielem należy zawrzeć przed przekazaniem płatności jakiejkolwiek firmie obsługującej Wasze wesele. Będziecie mieli wówczas pewność, że będzie oba podlegać ubezpieczeniu. Póki co, ubezpieczenie ślubne nie jest powszechną praktyką w Polsce, ale w najbliższych paru latach należy spodziewać się, że znajdzie się ono w ofercie większości firm ubezpieczeniowych. Na szczęście dzisiejsze nowości to przyszły standard. Suknie ślubne to niezbędny wydatek a ubezpieczenie wesela pozwoli ci spokojnie zasnąć.

Jeśli zainteresował Cię ten temat dowiedz się więcej na http://weddingsisters.pl/2014/08/slubne-ubezpieczenie/

 

Suknie Ślubne Mori Lee Polska.