Kiedy kupić suknię ślubną?

25-10-2021
suknia ślubna

Odpowiedź brzmi – odpowiednio wcześnie, najlepiej na dobrych kilka miesięcy przed ślubem. Sam wybór może zająć trochę czasu – a warto, żeby był on przemyślany. Po pierwsze, trzeba dopasować fason odpowiednio do figury. Nie każdy fason będzie odpowiedni dla każdej kobiety. Po drugie, kolor: suknie ślubne to nie tylko biel, ale również odcienie beżu. Spotyka się również suknie z kolorowymi motywami, np. ludowymi. Po trzecie, wybór odpowiedniej długości. Większość kobiet decyduje się na suknię do ziemi, ale nie jest to regułą.

Wymarzona kreacja na ślub

Warto poświęcić czas na zastanowienie się nad wymarzoną kreacją, a następnie skonsultować swój pomysł w salonie. Kupowanie sukni w pośpiechu może skutkować jej niewłaściwym dopasowaniem i wpadką na własnym weselu – a tego każda Panna Młoda chciałaby z pewnością uniknąć… Dodatkowo, aby suknia w dniu ślubu leżała idealnie, konieczne są odpowiednio zaplanowane przymiarki w salonie. Wówczas można wprowadzać na bieżąco drobne zmiany, które mogą być koniecznością – na przykład wtedy, gdy przedślubny stres prowadzi do utraty kilogramów. Ponadto po zakupie sukni potrzebny jest jeszcze czas na dokupienie ewentualnych dodatków w postaci biżuterii.

Zakup ślubnej kreacji to jedna z najtrudniejszych kwestii, jakie trzeba przedsięwziąć w toku przygotowań do tego dnia. Warto na poszukiwania wymarzonej sukni zabrać zaufaną osobę, np. mamę, przyjaciółkę lub co coraz częściej zauważam u siebie w salonie narzeczonego? Najważniejsze to jednak dać sobie odpowiednią ilość czasu na dokonanie wyboru i postępować w zgodzie ze sobą.

Suknie ślubne polecane przez Zankyou